ÖzelliklerŞi̇fre Taki̇bi̇ Nedir

Şifre kırma, farklı web sayfalarında giriş için kullanılan şifreleri öğrenmek için gerçekleştirilen bir işlemdir. Şifreler basit ve karmaşık olarak ikiye ayrılmakla birlikte casus yazılımlar şifreleri kolaylıkla kırabilmektedir. Ancak bu yazılımlar, kişisel hesapların şifrelerini kırmak için kullanılmaktadır. Normal şartlarda şifrenin kırılması, özel hayatın gizliliğini ihlal suçunun oluşmasına neden olmaktadır. Ancak ebeveynlerin çocuklarının sosyal hesaplarının şifrelerin kırmaları suç teşkil etmemektedir. Profesyonel olarak geliştirilen casus yazılımlar şifre kırmanın yanı sıra tüm gelen ve giden aramaların kontrolünü, gerektiğinde görüşmenin canlı olarak dinlenmesini, kişinin tüm rehber, takvim, not defteri kayıtlarının ele geçirilmesini, GPS ile ne zaman nerde olduğunun belirlenmesini, telefonun güvenlik kodlarının yan sıra tüm sosyal medya, e-posta şifrelerinin kırılması, web içeriklerinin görülmesi, fotoğraf ve video paylaşımlarının görüntülenmesi gibi sayısız özelliklere sahiptir. Ayrıca takibe alınan telefonun kamerasını uzaktan açarak, gizli kamera olarak da kullanılabilmektedir.

Şi̇fre Taki̇bi̇ Nasıl Yapılır

İzlenen kişi sosyal medyadan, WhatsApp, viber ve tango gibi ücretsiz mesajlaşma avantajı sunan programlardan gelen mesajı görmeden o kişinin hesabına girerek gelen mesajı silme, mesaja cevap verme gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Arzu edildiğinde Kayıtlı olan kişiler rehberden ya da soysal medya hesabından silinebilmektedir. Şifre kırma yöntemi ile arzu edilen kişi engellenebilmektedir. casus yazılımların bu özelliği sayesinde aileler çocuklarına sosyal medya üzerinden gelen zararlı fotoğrafları, videoları ve diğer zararlı tüm içerikleri anında kaldırabilmekte, böylece çocukları zararlı yayınlardan koruyabilmektedir. Ayrıca çocukların arkadaşları ile buluşmak için evden çıktıklarında nasıl bir ortam içinde oldukları da yine casus yazılım sayesinde öğrenilebilmektedir. Çünkü casus yazılımda ortam dinleme imkanı elde edilmektedir. Üstelik ortamın dinlenmesi için cep telefonunun açık olması da gerekmemektedir. Telefonun aranması ile mikrofon açılabilmekte ve tüm konuşmalar canlı olarak dinlenebilmektedir.

Şi̇fre Taki̇bi̇ Ek Özellikleri

Şifre kırma işlemi sunan casus yazılımlar, gizli kamera özelliği ile de öne çıkmaktadır. Uzaktan cep telefonunun kamerası açılabilmekte, ortamda bulunan kişilerin görüntüleri kaydedilebilmektedir. Bu sayede çocuğun kimlerle ve nasıl bir ortamda olduğu kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Üstelik bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için çocuktan izin alınmasına da gerek yoktur. Ailelerin reşit olmayan çocuklarını casus yazılımla takip etmesi tamamen yasaldır.

Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat