ÖzelliklerSes Kaydetme Nedir

Cep telefonu ile konuşurken gerek sıradan bir görüşme, gerek önemli bir iş görüşmesi, gerekse bir konuyu aydınlatmak için yapılan görüşmelerin kayıt edilme ihtiyacı duyulabilmektedir. Ayrıca bir kişinin bulunduğu ortamdaki seslerin de kayıt altına alınmak istenebilmektedir. Bunun için geliştirilen casus yazılımlar, ses kaydetme özelliğine sahiptir ve uzmanların geliştirdiği yazılımlar, sesleri net olarak kaydetmektedir. Bu yazılımlar sayesinde yapılan telefon görüşmeleri ve kişinin bulunduğu ortamın sesleri kolaylıkla kaydedilebilmektedir. Ancak böyle bir işleme başvurulmadan önce konuşma sırasında tüm kullanıcıların konuşmanın kaydedildiğini bilmesi ve böylece onaylarının alınması gereklidir. Bazı programların karşıdaki kişinin konuşmasının kayıt altına alındığını otomatik olarak bildirdiği unutulmamalıdır.

Ses Kaydetme Ne İşe Yarar

Seslerin kaydedilmesini sağlayan uygulamanın cep telefonuna yüklenmesi ile her telefon bir casus telefon haline dönüşmektedir. Ses kaydetme özelliği bulunan cep telefonu ile ortam sesleri dinlenebilmekte ve kaydedilmektedir. Bunun için yazılımın yüklü olduğu telefonu aramak yeterli olmaktadır. Telefon arandığında sinyal vermeden açılmakta ve mikrofon aktif hale gelmektedir. Böylece ortamdaki tüm sesler dinlenebilmekte ve kayıt altına alınabilmektedir. Ancak her casus yazılımın kaliteli sonuçlar verdiği düşünülmemelidir. Bazı yazılımlar kayıt süresini uzun tutmamakta, bu nedenle konuşmaların tamamı kaydedilememektedir. Bu nedenle casus yazılım cep telefonuna yüklenmeden önce çok iyi araştırma yapılmalıdır. Ses kaydetme programı hedef telefondaki görüşmelerin tamamını, telefonun çevresindeki sesleri hiçbir iz olmaksızın kaydetmekte, takip edenin belirlediği e-mail adresine ya da telefon numarasına gizlice göndermektedir. Ses kayıt programının yüklendiği cep telefonundan alınan ve gönderilen mesajların ve arama kayıtlarının raporları da hedef kişinin haberi olmadan takip eden kişiye yollanmaktadır.

Ses Kaydetme Nasıl Yapılır

Casus yazılım satın alınmadan önce takip edilmek istenen cihaza erişim olmalıdır. Çünkü takip edilecek cihaza mobil casus yazılımın yüklenmesi gereklidir ve bunun için de fiziksel temas gereklidir. Ayıca internet erişiminin de bulunması gereklidir. İnternet erişiminin olmaması durumunda cihazın aktivitelerinin takip edilmesi mümkün değildir. casus yazılımın işletim sistemine uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Yazılımın şirket destekli bir merkezinin olup olmadığı da sorgulanmalıdır. Çünkü kullanım sırasında bazı sorunlar meydana gelebilmektedir ve bu sorunların ortadan kalkması için bir muhatap bulunması önemlidir. Bu nedenle ses kaydetme için firma araştırılması kesinlikle yapılmalıdır.

Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat