ÖzelliklerOrtam Dinlemmesi Nedir

Ortam dinlemesi, cep telefonu kapalı olsa bile casus yazılım ile yapılabilen bir işlemdir. Yazılım Android ve iOS işletim sistemine sahip olan tüm cep telefonlarında kullanılabilmektedir. İşlemin gerçekleştirilmesi için web sitesi üzerinden casus yazılımın cep telefonuna yüklenmesi yeterli olmaktadır. Yükleme işleminin tamamlanma süresi ise üç ila be dakika arasındadır. casus yazılım web sitesine giriş yapıldıktan sonra dinleme yapılacak olan cep telefonuna uygulama indirilmekte, indirme işleminden önce bir hesap ve şifre oluşturulmaktadır. Hesap ve şifre oluşturulmasının nedeni de ortam dinlemesi ile elde edilen konuşmaların içeriğinin bir başka kişi tarafından erişilmesinin önüne geçilmesidir. Ortam, telefon kapalı olması durumunda bile dinlenebilmektedir. Ayrıca bazı casus yazılımlar, cep telefonunun tam anlamıyla kapanmasını önlemekte, sadece ekranın kapanmasını sağlayarak ortamın dinlenmesini sağlamaktadır.

Ortam Dinlemmesi Nasıl Yapılır

Ortam dinlemesi yapılırken anında ve gerçek zamanlı dinleme için kişinin kendi telefonunu kullanması tavsiye edilmektedir. Ayrıca uygulama çalışır durumda olduğunda tespit edilmesi mümkün değildir. Telefonun ekranında da herhangi bir belirti olmamaktadır. Ortamda bulunanların haberi olmadan dinleme yapılmasına imkan sağlayan bu yazılım, sadece telefonla yapılan görüşmeleri değil ortamdaki herkesin dinlenmesine imkan sağlamaktadır. casus yazılımın yüklü olduğu telefon arandığında otomatik olarak cevap verilmekte, bu sayede herhangi bir belirti olmadan mikrofon açılmakta ve ortam dinlenmeye başlanmaktadır. İnsanlar kendileri hakkında neler konuştuklarını, kendileri hakkında ne düşündükleri gibi konuları merak etmektedir ve bu merak için de casus yazılımlardan yararlanmaktadır. Ortam dinlemesi sadece bu ve benzeri konularla ilgili yapılmamaktadır. Örneğin çocuklar arkadaşları ile eğlenmek için toplandıklarında, endişeli aileler ortamı dinlemek ve çocuklarının neler yaşadığını öğrenmek isteyebilmektedir. Bunun için de ortam dinlemesinin yapılması söz konusudur.

Ortam Dinlemmesi Ayarları

Ortam dinlemesi için geliştirilen yazılım hedef telefona yüklenmekte, sonrasında da dinleme yapacak olan kişinin kullanacağı cep telefonu sisteme tanımlanmaktadır. Bu aşamanın ardından bu telefon numarası ile hedef telefon arandığında, bu aramaya otomatik ve gizlice cevap vermektedir. Uygulama mikrofonu hassaslaştırmakta ve ortamda bulun tüm konuşmaları aktarmaktadır. Arzu edildiğinde bu özellik kontrol panelinden açıp kapatılabilmektedir. Kullanılan telefonun marka ve modeli de önemli değildir. Önemli olan arama yapılabilen bir telefon olmasıdır.

Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat