ÖzelliklerKapalı Dinleme Nedir

Günümüz teknolojisinde cep telefonları son derece kolay bir şekilde dinlenmektedir. Bunun için hedef kişinin kullanacağı cep telefonuna casus yazılım indirilmekte ve bu yazılım hedef telefonun uzaktan kolaylıkla yönetilmesini sağlamaktadır. casus yazılımla hedef kişi ve bulunduğu ortam, kişi telefonla görüşmese ve telefon kapalı olması durumunda bile herhangi bir belirti olmadan dinlenebilmektedir. Kapalı dinleme avantajı sunan casus yazılım sayesinde hedef kişinin telefon görüşmelerinin yanı sıra çevresindeki insanların konuşmalarının da dinlenmesi mümkün olmaktadır. Yazılım, hedef kişiye gelen ve giden kısa mesajların da takip eden kişinin cep telefonuna iletmektedir. Ayrıca hedef telefonun sim kartının değiştirildiği bilgisi de anında mesajla bildirilmektedir. Konum belirleme özelliği bulunan casus yazılımlar sayesinde hedef kişinin nerede olduğu net bir şekilde belirlenebilmektedir. Ayrıca hedef kişinin yaptığı tüm telefon görüşmeleri kayıt altına alınabilmektedir.

Kapalı Dinleme Ne İşe Yarar

Casus yazılım ile hedef telefon uzaktan açılıp kapatılabilmektedir. Zaten kapalı dinleme işlemi de telefonun uzaktan açılması sayesinde gerçekleşmektedir. casus yazılım tüm akıllı telefonlara uyumlu olarak geliştirilmiştir ancak her işletim sistemi için ayrı yazılımın bulunduğu bilinmelidir. Ortam dinleme özelliğine sahip bir casus yazılım temin edildiğinde ilk yapılması gereken dinlemelerde kullanılacak olan telefonunun tanımlanmasıdır. Bunun için de bir hesap açılması gereklidir. Bu aşamadan sonra da telefon görüşmesi olmasa bile telefonun çevresindekilerin konuşmaları dinlenebilmektedir. Profesyonel olarak geliştirilen casus yazılım cep telefonunun arka planında çalışmaya devam etmekte ve hedef kişinin programın yüklü olduğunu anlaması mümkün olmamaktadır.

Kapalı Dinleme Nasıl Yapılır

Kapalı dinleme yapılırken yapılması gereken tek işlem, tanımlanan telefondan hedef kişiyi aramaktır. Arama yapıldığında cep telefonu otomatik olarak cevap vermekte ve ekranda herhangi bir işaret olmadan mikrofon açılmaktadır. Sonrasında da çevredeki tüm konuşmalar dinlenebilmektedir. Ancak bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için casus yazılımın cep telefonuna yüklenmesi, sonrasında kullanılacak olan telefon numarasının sisteme tanımlanması gereklidir. Bu yapılmadığında hedef kişinin bulunduğu ortamın dinlenmesi söz konusu değildir. Bazı casus yazılımlar telefonun tam olarak kapatılmasını engellemektedir. Hedef kişi telefonu kapattığını sanmakta, oysa sadece ekran kararmaktadır. Bu sayede ortamın çok kolay bir şekilde dinlenmesi mümkün olmaktadır.

Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat