ÖzelliklerFacebook Takibi Nedir

Günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline dönüşen sosyal medyanın en eski sitelerinden birisi Facebook’tur. Bu sosyal paylaşım sitesine dünyada milyonlarca kişi üyedir ve bu kişiler sayısız paylaşım gerçekleştirmektedir. Facebook’ta belli bir yaş sınırı vardır ancak bu sınır, çocukların doğum tarihlerini büyük yazarak aşılabilmektedir. Aileler de çocuklarının Facebook sosyal paylaşım sitesinde kimlerle mesajlaştığını bilmek istemektedir. Bilindiği gibi bu siteye kayıt olurken kişiye özel şifre oluşturulmakta, kullanıcının e-mail şifresinin bilinmemesi durumunda sosyal paylaşım sitesine başka kişinin giriş yapması imkansız olmaktadır. Ancak teknoloji geliştikçe Facebook takibi de mümkün olmuştur. Aileler geliştirilen casus yazılımı cep telefonuna, tablet bilgisayara ya da normal bilgisayarlara yükleyerek çocuklarının Facebook hesaplarına girebilmektedir. Bu yazılım sayesinde Facebook’a bağımlı haline gelmiş çocukların sosyal paylaşım sitesinde neler yaptığı, kimlerle yazıştığı anlık olarak görülebilmektedir. Özellikle son yıllarda yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle ailelerin çocuklarının Facebook hesaplarını takip altına almaları son derece önemlidir.

Facebook Takibi Nasıl Yapılır

Çocuk cep telefonundan Facebook uygulamasına giriş yapıyorsa, Facebook takibi için geliştirilen casus yazılımın telefona yüklenmesi gereklidir. Yükleme işleminin gerçekleştirilebilmesi için de telefona fiziki erişim olmalıdır. Çünkü prgramın uzaktan yüklenmesi mümkün olmamaktadır. Hedefteki telefona fiziksel erişim elde edildiğinde birkaç dakika içinde casus yazılım yüklenebilmektedir. Program hedef kişinin kullandığı telefonuna indirildikten sonra otomatik olarak yüklenmektedir. Program bazı özellikler için erişim izni istemektedir. Bunun için tüm izinler kabul edilmeli ve böylece kurulum tamamlanmalıdır. Ardından yazılım kendisini gizli moda almakta ve böylece hedef kişi, Facebook mesajlarının, yazışmalarının ve paylaşımlarının takip edildiğini fark etmemektedir. Gelişmiş casus yazılımlar, tüm Facebook aktivitelerini, yazışmaları, paylaşılan fotoğraf ve videoları kusursuz olarak kullanıcı hesabına aktarmaktadır. Elde edilen bu bilgiler sayesinde aileler çocuklarının, işverenler personellerinin Facebook’taki yazışmalarına ulaşabilmektedir. Üstelik her cihaza yüklenebilir özelliği olan casus yazılım sayesinde bilgisayardan, cep telefonundan ya da tabletten yapılan girişlerde bile takip devam edebilmektedir.

Ücretsiz Facebook Takibi

Facebook takibi için ücretsiz casus yazılımlar bulunmaktadır ancak bunların güvenilirliği tartışmalıdır. Ayrıca amatörce geliştirildikleri için yüklendiği cihazda kendisini kolayca ele verebilmektedir. Bu nedenle casus yazılım edinirken çok iyi araştırma yapılmalıdır.

Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat